بلبرینگ پلاستیکی

دسته بندی ها :
بلبرینگ پلاستیکی

بلبرینگ پلاستیکی

بلبرینگ های پلاستیکی چیست و چه کاربردی در صنعت دارد؟

بلبرینگ های پلاستیکی و یاتاقانهای پلاستیکی برای استفاده در سطوح فلزی بسیار محبوب هستند چرا که این بلبرینگ ها نسب به سایر بلبرینگ ها درای مزایای زیادی هستند .

از جمله این مزایا میتوان به مقاومت در برابر خوردگی و مواد شیمیایی اشاره کرد ، بلبرینگ های پلاستیکی گرما را به سایر قسمت های مکانیکی انتقال نمیدهند ، از جمله مزایای دیگر این بلبرینگ ها میتوان به خاصیت خود روانکاری آن اشاره کرد که امکان خرابی های ناشی از کمبود نگهداری را از بین میبرد.

اگر چه بسیاری از انواع مختلف پلاستیک دارای خواص گوناگون میباشد و هر کدام کاربرد مشخصی در بلبرینگ ها دارند ، از جمله فنول ها، استال ها، تفلون (PTFE) ، پلی اتیلن UHMWPE و نایلون استفاده می شود. محدودیت های اصلی در استفاده از پلاستیک ها در  درجه حرارت بالا و محدودیت در بارهای سنگین است.

بلبرینگ پلاستیکی تفلونی

انواع مختلف بلبرینگ پلاستیکی

۱-فنول : از مزایای این نوع روکش برای بلبرینگ های پلاستیکی میتوان به پایداری بالا و مقاومت بالا در برابر ضربه های ناگهانی اشاره کرد ، این نوع پوشش بیشتر در بارگذاری سنگین مورد استفاده قرار میگیرد .

۲-نایلون : بلبرینگ های پلاستیک از نوع نایلون دارای قیمت مناسب نسبت به سایر میباشد ، از محدودیت های این پوشش را میتوان محدوده ی دمایی پایین اشاره کرد

۳-تفلون : تفلون Teflon به دلایل مختلف یک ماده عالی برای بلبرینگ است. ضریب اصطکاک کم و ویژگی های خود روانکاری بالا، ایمنی بالا در برابر تقریبا تمام انواع حمله شیمیایی و توانایی عمل در محدوده دما بسیار وسیع است (-۳۳۰ تا ۳۶۰ درجه فارنهایت تا ۵۵۰ درجه فارنهایت کوتاه مدت ) گستره کابرد این بلبرینگ را گسترش داده است ، تنها محدودیت این نوع بلبرینگ ها قیمت زیاد نسبت به سایر انواع نایلونی و فنولی میباشد .

 

دانلود کاتالوگ بلبرینگ های پلاستیکی یا پلیمری شرکت اس کا اف (SKF)

بلبرینگ پلاستیکی تفلون
بلبرینگ پلاستیکی

ویدیو آشنایی کامل با بلبرینگ پلاستیکی و پلیمری

  • امتیاز از نظر مفید بودن مطلب
  • امتیاز از نظر جامع بودن مطلب
  • امتیاز از نظر رعایت نکات نگارشی متن
4.3

مطالب مرتبط

نظرات شما