استاندارد دقت بیرینگ ها

دسته بندی ها :
استاندارد دقت بیرینگ ها

استاندارد دقت بیرینگ ها

بیرینگ ها که دسته بزرگتر انواع بلبرینگ ها ، رولبرینگ ها و یاتاقان ها میباشد بر اساس نیاز در دقت های ابعادی و چرخشی مختلفی تولید میشوند که در این مقاله قصد داریم کلاس دقت بلبرینگ ها و رولبرینگ ها را بررسی کنیم .

سوال ؟ چرا بیرینگ ها (بلبرینگ ها و رولبرینگ ها) کلاس های دقتی متفاوتی تولید میشوند ؟ جواب : به علت نیاز های متفاوت ، همانطور که میدانید تولید قطعات صنعتی با افزایش دقت زیادتر میشود و هرچه که بخواهیم دقت تولید را بالاتر ببریم یا به عبارت دیگر تلورانس (تلرانس) ابعادی را کاهش بدهیم هزینه ساخت بالاتر خواهد رفت ، پس طبیعی است که بلبرینگ و رولبرینگ ها را با دقت های ابعادی مختلف تولید بشوند .

دقت بلبرینگ و رولبرینگ

دقت ابعادی استاندارد دقت بیرینگ ها (بلبرینگ و رولبرینگ)

تعیین دقت ابعادی مورد نیاز برای دستگاه بر عهده مهندسین میباشد ، گاهی برای یک دستگاه دقیق لازم است تا جای ممکن دقت را بالا ببریم و گاهی لازم است هزینه تولید را تا جای ممکن پایین بیاوریم که در اینجا است که باید تصمیم بگیریم که بلبرینگ یا رولبرینگ را با چه دقتی استفاده کنیم.

شرکت های معتبر سازنده  بیرینگ ‏ها ( بلبرینگ ، رولبرینگ و یاتاقان ) بر حسب شرایط کار آن بیرینگ در شریط مختلف از جمله  سرعت دورانی، میزان بار وارده و دمای کارکرد بلبرینگ ها و رولبرینگ ها را با دقت‏های متفاوتی تولید می‏کنند ، معمولاً برای شرایط نرمال کارکرد (دما، فشار و سرعت)، برینگ‏ها با دقت کلاس نرمال تولید می‏شوند.

دقت بیرینگ

کلاس های دقت ابعادی بیرینگ ها و استاندارد دقت بلبرینگ و رولبرینگ‌ها

 همانطور که گفته شد بیرینگ ها (بلبرینگ ، رولبرینگ و یاتاقان‌ها)در کلاس های مختلف دقت ابعادی تولید میشوند و این کلاس ها بشرح زیر است .

(P در اینجا مخفف Precision بمعنای دقت است )

P6 : دقت برینگ مطابق ISO class 6

P5 : دقت برینگ مطابق ISO class 5 (بیشتر از P6)

P4 : دقت برینگ مطابق ISO class 4 (بیشتر از P5)

EP : دقت بیرینگ برای کاربدهای خاص افزایش یافته است

SP : دقت بیرینگ با دقت ابعادی مشابه P5 و دقت چرخشی مشابه P4

UP : دقت بیرینگ فوق‏ العاده بالا است  با دقت ابعادی مشابه P4 و دقت چرخشی بیشتر از P4

در اینجا لازم به ذکر است که عمده تولیدات شرکت های مختلف تولید بیرینگ (بلبرینگ ، رولبرینگ و یاتاقان) دقت ابعادی نرمال است 

 

بیرینگ دقت بالا

  • امتیاز از نظر مفید بودن مطلب
  • امتیاز از نظر جامع بودن مطلب
  • امتیاز از نظر رعایت نکات نگارشی متن
به طور کلی
4.2

مطالب مرتبط

نظرات شما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 11 =


Warning: array_filter() expects parameter 1 to be array, null given in /home/sanati/domains/123sanat.com/public_html/wp-content/plugins/float-menu-pro/public/partials/public.php on line 9