بلبرینگ مینیاتوری | بلبرینگ سایز کوچک

دسته بندی ها :
بلبرینگ مینیاتوری | بلبرینگ سایز کوچک

بلبرینگ مینیاتوری | بلبرینگ سایز کوچک

بلبرینگ های سایز کوچک (بلبرینگ کوچک) که به عنوان بلبرینگ مینیاتوری نیز شناخته می شوند ، بعلت ویژگی سایز کوچک در صنایع خاص از آنها استفاده میشود، رنج اندازه بلبرینگ های مینیاتوری از حدود ۱٫۵ میلیمتر شروع شده و تا حدود ۹ میلیمتر جزو طبقه بندی بلبرینگ های اندازه کوچک تقسیم بندی میشوند.

بلبرینگ مینیاتوری

کاربرد بلبرینگ مینیاتوری

بلبرینگ های اندازه کوچک یا همان بلبرینگ های مینیاتوری در صنایع مختلف کاربرد دارند از جمله در ژیرسکوپها ، دستگاه های سنجش هوا (باد سنج) و گیربکسهای مینیاتوری استفاده میشوند.

در غالب موارد جنس مورد استفاده در بدنه بلبرینگ مینیاتوری از آلیاژ  SAE 52100 chrome steel   استفاده میشود.

تکنولوژی بکار رفته در ساخت بلبرینگ های مینیاتوری بسیار پیشرفته است به همین علت شرکت های محدودی در سطح جهانی هستند که در زمینه ساخت بلبرینگ مینیاتوری فعالیت میکنند .

بلبرینگ مینیاتوری

سازنده های بلبرینگ مینیاتوری

همانطور گفته شد تکنولوژی ساخت بلبرینگ های اندازه کوچک یا همان مینیاتوری تکنولوژی نسبتا پیشرفته ایی است لذا شرکتهای محدودی در زمینه ساخت بلبرینگ مینیاتوری فعالیت میکنند .

یکی از این شرکتهای معتبر شرکت   Minebea Group Company  است که در حدود ۶۰ درصد از بازار بلبرینگ های میناتوری را در اختیار دارد.

این شرکت بلبرینگ های خود را با نام تجاری  NMB عرضه میکند.

بلبرینگ مینیاتوری خود را در اینجا میتوانید تهیه فرمایید

.

.

.

بلبرینگ مینیاتوری | بلبرینگ سایز کوچک

بلبرینگ و رولبرینگ‌های سایز کوچک

کاربرد بلبرینگ و رولبرینگ‌های سایز کوچک (بلبرینگ سایز کوچک) با پیشرفت تکنولوژی و ساخت دستگاه های صنعتی که با ظرافت بیشتری کار میکنند بیشتر شده است ، بطوریکه در حال حاضر تقریبا تمام شرکت های معتبر بیرینگ (بلبرینگ و رولبرینگ) سازی در حال رقابت با یکدیگر در ساخت بلبرینگ کوچکتر با دقت بیشتر و توان تحمل بیشتر بار هستند .

استاندارهایی که شرکت های بیرینگ سازی در مورد بلبرینگ و رولبرینگ‌های مینیاتوری در حال ارتقا دادن هستند شامل کار در سرعت های بالا ، قابلیت تحمل بار شعاعی و محوری و تحمل بار بالا میباشد .  

بلبرینگ و رولبرینگ‌های مینیاتوری در دو استاندارد متریک و اینچی تولید میشوند که در کشور ما چون اکثر صنایع با سیستم متریک کار میکنند (البته بجز صنایع نظامی) بیشتر بلبرینگ و رولبرینگ‌های مینیاتوری متریک مورد استفاده قرار میگیرند.

بلبرینگ مینیاتوری

قیمت بلبرینگ و رولبرینگ مینیاتوری (بلبرینگ سایز کوچک)

غالباً بلبرینگ و رولبرینگ مینیاتوری (بلبرینگ سایز کوچک) در صنایع بالا دقت بالا و ظریف مانند پزشکی ، دستگاه های اندازه گیری دقیق مهندسی ، صنایع نظامی و … استفاده میشوند از این رو شرکت های سازنده بلبرینگ و رولبرینگ مینیاتوری به علت حساسیت بالا این بیرینگ ها ، در ساخت این بیرینگ ها دقت ابعادی بالایی را لحاظ میکنند لذا قیمت بلبرینگ و رولبرینگ مینیاتوری نسبت به سایر بلبرینگ و رولبرینگ ها بیشتر میباشد.

از طرفی چون سازنده های بلبرینگ و رولبرینگ مینیاتوری شرکت های معتبر و پیشگام در صنعت بلبرینگ و رولبرینگ میباشد مانند (SKF , NSK , TIMKEN) قیمت بالاتری نسبت به سایر بیرینگ ها دارند .

دانلود رایگان کتابچه بلبرینگ و رولبرینگ های مینیاتوری

بلبرینگ مینیاتوری ژاپنی اصل
  • امتیاز از نظر مفید بودن مطلب
  • امتیاز از نظر جامع بودن مطلب
  • امتیاز از نظر رعایت نکات نگارشی متن
4.2

مطالب مرتبط

نظرات شما