تاریخچه بلبرینگ

دسته بندی ها :
تاریخچه بلبرینگ

تاریخچه پیدایش بلبرینگ و رولبرینگ

 پیدایش بلبرینگ و رولبرینگ اکتشاف اتفاق نیافتاده است بلکه بلبرینگ و رولبرینگ ها به تدریج  و با کار مداوم اصلاح نمونه های قبلی بدست آمده است لذا بلبرینگ و رولبرینگ ها مانند لامپ یا موتور برق و ….. به تدریج خود را تکمیل نموده است در اثر احتیاج و امکانات زمان کامل تر شده است .

انسانها در طول زمانهای مختلف با چالش  جابجایی لوازم سنگین روبرو بوده اند لذا اولین تلاش های انسانهای دوران قدیم منجر به اختراع چرخ شد ،  تاریخچه بلبرینگ و پیدایش بلبرینگ و رولبرینگ نتیجه تلاش انسانها برای مقابله با مقاومت اصطحکاکی بوده است .

تاریخچه پیدایش بلبرینگ

 تاریخچه بلبرینگ در زمان باستان

قبل از پیدایش بلبرینگ و رولبرینگ ارابه ها‌ی آهنی به چرخ مجهز بودند و برای اینکه بتوانند آنها را بهتر به حرکت در آورند در ۶۵۰ سال قبل از میلاد مسیح  ، بهترین شکل ‌این بود که مطابق شکل به این صورت بود که یک نفر می بایستی تکیه گاه اهرام را به طرف جلو حرکت داده و آن را روی غلطک ها به طرف جلو می کشیدند و افرادی هم مخصوص جمع آوری غلطک ها از عقب ارابه ها و چیدن آنها بر روی زمین در مسیر حرکت بوده اند.و به این ترتیب انسانها با مفهوم یاتاقان (بلبرینگ و رولبرینگ) آشنا شده‌اند.

 

 

تاریخچه بلبرینگ ها

 

 

 

اولین تلاش ها برای ساخت بلبرینگ (تاریخچه بلبرینگ پیدایش بلبرینگ بصورت صنعتی)

اولین شخصی که خود را با  قضیه اصطحکاک مشغول کرد شخصی به نام لئوناردو داوینچی بود . در قرن ۱۸ که غلطک ها و ساچمه ها در خدمت آسان تر کردن جابجایی مکانیکی کاربرد خود را نشان داده بودند برای اولین بار اقدامات مقتضی در جهت ساخت غلطک ها شروع شد.

تاریخچه بلبرینگ و  اولین بار که استفاده از بلبرینگ و رولبرینگ  حالت عمومی پیدا کرد اواخر قرن ۱۸ تا اواسط ۱۹ بود که توانست در صنعت جایی برای خود باز کنند در پیشرفت صنعت نقش بزرگ و بسزایی داشته باشد.

 و قبل از آن دستگاه‌ها به یاتاقان های غلطشی (لغزنده) بسیار ساده مجهز بودند و هنوز در آن زمان این آمادگی را وجود نداشت که بلبرینگ و رولبرینگ  در تعداد زیاد تولید شود زیرا احتیاج به ماشین آلات مخصوصی داشت و چنین ماشین آلاتی که بتوانند مرحله اول فولاد سخت و به صورت گرد و به شعاع های معین تبدیل کنند وجود نداشت .

ساخت اولین بلبرینگ ها

تولید بلبرینگ و رولبرینگ (یاتاقان غلطشی) بصورت صنعتی

در سال ۱۸۸۳ این امکان تولید بلبرینگ و رولبرینگ بصورت صنعتی فراهم شد و آقای فریدیش فیشر راه حلی در این زمینه بدست آورد .

آقای فریدیش فیشر به روش سنگ زنی به توانست بلبرینگ و رولبرینگ  را به روش صنعتی تولید کند و شروع به تاسیس کارخانه بلبرینگ سازی نمود ، فریدیش فیشر جهت اقتصادی نمودن تولید ساچمه اقدام به ساخت و تکمیل یک ماشین فرز ساچمه نمود.

 در سال ۱۸۹۱ آقای فیشر اولین کارخانه خود را در زمینه ریخته گری ساچمه های فولادی تاسیس کرد و این کارخانه به سرعت ترقی کرد .

و بعد از  آقای فریدیش فیشر در سال ۱۹۰۹ اولین کارخانه اتوماتیک ریخته گری ساچمه های فولادی را اقوام ایشان احداث کردند و به این ترتیب اولین قدمها در جهت ساخت بلبرینگ و رولبرینگ  بصورت صنعتی فراهم گردیید .

 

بلبرینگ 

تمامی برند های بلبرینگ به همراه لیست قیمت آن را میتوانید در اینجا مشاهده فرماید

.

.

.

بلبرینگ | فروش بلبرینگ | خرید بلبرینگ | انواع بلبرینگ 

 

 

تاریخچه ساخت بلبرینگ
  • امتیاز از نظر مفید بودن مطلب
  • امتیاز از نظر جامع بودن مطلب
  • امتیاز از نظر رعایت نکات نگارشی متن
4.2

مطالب مرتبط

نظرات شما