تسمه تایم ماشین | تسمه تایمینگ خودرو

تسمه تایم ماشین یکی از اقلام مصرفی در تمام خودرو ها میباشد که نسبت به سرویس و نطارت مداوم روی آن باید همواره توجه داشت چون اگر که تسمه تایم بهر علت پاره بشود خسارت های جدی به موتور خودرو وارد خواهد شد .

شماره تسمه تایم خوردو ها معمولاً براساس تعداد داندانه نام گذاری میشود مثلاً تسمه تایم پژو ۲۰۶ تیپ دو و سه ۱۰۴ دندانه و تسمه تایم پراید ۱۰۷ دندانه و تسمه تایم پژو ۴۰۵ و سمند و پارس ۱۱۴ دندانه است و تسمه تایم سمند موتور ملی یا سمند EF7 (سمند موتور ملی) ۱۲۷ دندانه و تسمه تایم مگان و ال نود ۱۳۲ دندانه تسمه تایم پژو ۲۰۶ تیپ پنچ و شش ۱۳۴ دندانه و تسمه تایم زانتیا ۱۳۶ دندانه و تسمه تایم ریو ۱۳۷ داندانه است . تسمه تایم ماشین | تسمه تایمینگ خودرو همگی را در اینجا ببینید .

وظیفه تسمه تایمینگ خودرو ایحاد زمانبدی مشخص و دقیق برای زمان باز و بسته شدن سوپاپ های خودرو است ، از آنجایی که این وظیفه مهم به عهده تسمه تایمینگ خودرو است و پاره شدن یا رد دادن تسمه تایم باعث بهم خوردن تایم باز بسته شدن سوپاپ ها خواهد شد نتیجه ایی جز کج شدن سوپاپ خودرو را در پی نخواهد داشت . امروزه با تحقیقاتی که در خودرو های جدید انجام شده است زنجیر تایم جایگزین تسمه تایم شده است که عمر و قابلیت اطمینان آن چندین برابر تسمه تایمینگ است .

تمامی برند های معتــبر و خوشنــام تسمه مانند دانگیل کره و کنتینیتال آلمان را در اینجا بیابید .

تسمه تایم خودرویی